Džoannas un Keneta Bozmanu lekcijas un meistarklases (2024)

No 18. līdz 30. septembrim Latvijā viesosies pasaulē plašu atzinību guvušie balss pētnieki un pedagogi Džoanna un Kenets Bozmani (Joanne and Kenneth Bozeman), kas ar dziedātājiem, vokālajiem pedagogiem, koru diriģentiem un balss aprūpes speciālistiem dalīsies zināšanās par balss akustiku un hormonālo pārmaiņu ietekmi uz dziedātāju balsi dažādos vecumposmos.

Latvijas dziedāšanas skolotāju asociācijas (LDSA) organizēto vizīti pedagogi uzsāks ar atklāšanas lekcijām visiem interesentiem Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā 18. septembrī, kam sekos izvērsta programma ar atklātām praktiskām nodarbībām, individuālām konsultācijām un padziļinātām lekcijām gan Mūzikas akadēmijas studentiem un mācībspēkiem, gan Rīgas Doma kora skolas, Liepājas un Ventspils mūzikas vidusskolu audzēkņiem, kas apgūst akadēmiskās dziedāšanas, muzikālā teātra vai kora dziedāšanas un diriģēšanas programmas.

Balss aprūpes speciālistiem un attiecīgo nozaru studentiem - audiologopēdiem, foniatriem un citiem interesentiem - 30. septembrī Rīgas Stradiņa universitātē (Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā Anniņmuižas bulvārī 26a) būs iespēja klausīties lekcijas par vokālās akustikas un psihoakustikas nozīmi klīniskajā praksē (K. Bozmans), kā arī hormonālo pārmaiņu, Ēlersa-Danlosa sindroma un POTS (posturālās ortostatiskās tahikardijas sindroma) ietekmi uz balsi un dziedāšanu (Dž. Bozmane). Visas lekcijas un nodarbības notiks angļu valodā.

Džoanna un Kenets Bozmani ir akadēmiskās dziedāšanas skolotāji ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi pedagoģijā. Viņu audzēkņi uzstājas Vācu operā Berlīnē, Metropoles operā Ņujorkā, uz skatuvēm Drēzdenē, Hjūstonā, Bostonā, Kolorado, Vašingtonā, Sietlā un citur. Paralēli praktiskajai vokālajai pedagoģijai abi pievērsušies arī balss pētniecībai un ar saviem atklājumiem iepazīstinājuši Starptautiskajā Vokālo pedagogu kongresā ICVT, Eiropas Balss konferencē PEVoC, Ziemeļamerikas vokālo pedagogu asociācijas NATS un Amerikas Vokoloģijas asociācijas PAVA rīkotajos semināros ASV un Kanādā.

PIETEIKŠANĀS ANKETA LEKCIJU UN NODARBĪBU VĒROŠANAIŠis projekts tiek organizēts ar BAFF – Baltijas-Amerikas Brīvības fonda – un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu: